Anasayfa

Astroloji

Balık Burcu      
 

Üye :

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

  KATEGORİLER

 Koç Burcu

Yönetici Gezegeni: Mars
Element: Ateş
Uğurlu Sayıları: 1, 9
Gün: Salı
Uğurlu Taşı: Yakut
Renk: Kırmızı
Tarot kartı: İmparator
Hayvan: Koyun
Bitki: Geranyum, Itır, Hanımeli, Pars Zambağı
Kıymetli Taş: Elmas
Kıymetli Maden: Demir

 

 

Koç Takım Yıldızı (Astronomi)

 

Koç takım yıldızındaki başlıca yıldızlar, Shedar, Ruckbah ve Dat el Cursadır. İlk dekanatta, Cassiopeia, ortada Cetus, sonda ise Perseus yer alır.

 

Mitoloji

 

Phriksos ve kızkardeşi Helle, üvey annesi tarafından bir sandık içinde denize atılınca, anneleri Nephele, çocuklarını altın postlu bir koçun sırtına bindirip kaçırır. Helle denize düşüp boğulur, Phiriksos ise Kolkhise (Gürcistan) varır ve koçu Zeusa kurban ettikten sonra, postunu kendisini misafir eden Aietese armağan eder.Kolkhis kralı Aites de bu postu tanrı Arese adanmış ormandaki bir meşe ağacına asar, bekçi olarak önüne korkunç bir ejder diker.
Bunun üzerine Jason, altın postu almak üzere Argonautlarla birlikte, Kolkhise gelince, Aietes Jasona çeşitli sınamaları başarırsa, postu vereceğini söyler. Ancak Jason altın postu çalıp, Argonoutlarla birlikte kaçarak ülkesi İolkosa geri döner ve tahta geçer.

 

Sembol

 

Koçun boynuzlarını gösteren bu sembol, sürünün güvenilir, saldırgan, erkeksi yanını, yiğitliğini ortaya koymak isteyen liderini anlatır.

 

Yaşam

 

Zodyak kuşağının ilk burcu olan, öncü nitelikteki Koç, hayat siklusunun başlangıcı olarak nitelendirilir.

İnsanın hayata gözlerini açması, hayata doğması, yaşama başlamasıdır. Her zaman başlangıçları, doğumları, ilkleri, öncüleri ifade eder.

Koç, klasik astrolojide, kendine güveni, kişiliği, fiziksel vücut şeklini ve görünümünü, ilk aile çevresini, yeni doğan çocuğun kendine güven oluşturma sürecini ve süreç içinde alınan etkileri anlatır.

Yeni doğan bebeğin, ilk etapta, tanıdığı, bildiği tek şey Bendir. Dolayısıyla, kendi vücudu, kendi egosu, kendi ihtiyaç ve duyguları her şeyden daha önemlidir. Yaşama bağlılık ve sağ kalabilme iç güdüsü ile doğmuştur. Temel amacı, hayatın akışına adapte olabilme yeteneğini geliştirmektir.

 

 Koç Burcu Haberleri
  Burca Göre Öpüşme ...
Burçların Favori Rengi ...
Burca Göre Cinsellik ...
Boğaların duru ama değerli hediyeleri sevdiğini...
Yıldız Haritası ...
Terazi Burcunda Doğan Ünlüler KİM ? ?...
Ayın Burcu (Terazi).Bu ay sizi neler bekliyor ? ?...
Astrologlar ZOR ZAMANLARA GİRDİK diyorlar...
 Koç Burcu İlgili Reklamlar

 

 

Kader KAZANKAYA
Astroloji Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com