Anasayfa

Astroloji

Balık Burcu      
 

Üye :

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

  KATEGORİLER

 Akrep Burcu

Yönetici Gezegeni: Pluto-Mars
Element: Su
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 2, 4
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Topaz
Renk: Koyu kırmızı, şarap, patlıcan moru
Tarot kartı: Ölüm
Hayvan: Akrep ve diğer yeraltı yaratıkları
Bitki: Karaçalı, Akasya ağaçları, Krizantem, Açelya
Kıymetli Taş: Turkuaz, Yılantaşı
Kıymetli Maden: Plutonyum

 

 

Akrep Takım Yıldızı (Astronomi)

 

Akrep takımyıldızının en üstünde, üç dekanı da kapsayacak şekilde, Zodyakın dışında Ophiuchus-Yılancı, onun üzerinde Hercules ve Cerberus-Cehennemin Üç Başlı Köpeği yer alır.

Bunların hepsinin altında Akrep takımyıldızı bulunur. Hercules yıldız kümesindeki en parlak yıldız, Ras el Gethidir.

 

Mitoloji

 

Tanrı Poseidonun oğlu Orion, dev bir avcıdır. Sonunda kendisine gönlünü kaptıran Eos tarafından Delosa götürülür. Burada Artemise ya da Onun avcı kızlarından birine aşık olan Orionun üstüne, Artemis tarafından bir akrep salınır. Akrep, Orionu topuğundan sokarak öldürür. Artemis, akrebi bir burç, Orionu da gökte bir yıldız haline getirir. Orion yıldızının Akrep burcundan her zaman uzaklaşması bundandır.

 

Sembol

 

Akrep burcunun sembolü, karanlık, gizemli ve gölgelerini göstermeyen bir varlık olan akrebin bacaklarını ve kuyruğunu gösterir. Mayaların Ölüm Tanrısının burcu olarak kabul ettikleri Akrep burcu, eski çağlardan beri şeytanın uzantısı olarak düşünülür. Akrep burcu, kimi zaman bir akreple, kimi zaman bir kartal ile, kimi zaman da bir yılan ile temsil edilmiştir. Büyük ihtimalle bu burcun orijini Fırat vadisinde yaşadığı varsayılan, yarı akrep yarı insan olan bir canavardan gelmektedir. İnsan yarısı, üst bölgelere yani Dünyaya, hayvan yarısı ise alt bölgelere yani Hadese aitti. İlerleyen zamanlarda Kartal, bu üst bölge ile özdeşleştirilmiş ve insandaki gücü sembolize eder bir hale gelmiştir.

 

Yaşam

 

Akrep, fiziksel dünyayı sembolize eden Boğanın zıt burcudur. Ölüme hazırlık yapmak üzere fiziksel dünyadan hep birlikte el ayak çekmeyi ele alır. Boğa nasıl bir yere kadar fiziksel vücuda sahip olmayı ve kendini onunla tanımlamayı sembolize ediyorsa, Akrep de, insanın ölümün getirdiği önüne geçilmez kaybını, erimesini kabul etme yeteneğini sembolize eder. Şayet fiziksel bedene verilen değer abartılmakta ve çok ileri götürülmekte ise, kişinin bunu kabul etmesi ve vücudundan uzaklaşması da zorlaşacaktır.


 

 

 Akrep Burcu Haberleri
  Burca Göre Öpüşme ...
Burçların Favori Rengi ...
Burca Göre Cinsellik ...
Boğaların duru ama değerli hediyeleri sevdiğini...
Yıldız Haritası ...
Terazi Burcunda Doğan Ünlüler KİM ? ?...
Ayın Burcu (Terazi).Bu ay sizi neler bekliyor ? ?...
Astrologlar ZOR ZAMANLARA GİRDİK diyorlar...
 Akrep Burcu İlgili Reklamlar

 

 

Kader KAZANKAYA
Astroloji Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com