Anasayfa

Astroloji

Balık Burcu      
 

Üye :

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

  KATEGORİLER

 Oğlak Burcu

Yönetici Gezegeni: Satürn
Element: Toprak
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 2, 8
Gün: Cumartesi
Uğurlu Taşı: Grena
Renk: Koyu Yeşil, Kahverengi
Tarot kartı: Şeytan
Hayvan: Keçi ve Diğer boynuzlular
Bitki: Karanfil, Sarmaşık, Çam, Kavak ve Karağaç
Kıymetli Taş: Kara Elmas, Kehribar, Kıymetli
Maden: Kurşun

 

 

Oğlak Takım Yıldızı (Astronomi)

 

Oğlak takımyıldızının ilk dekanınında, hedefine hızla giden bir ok olarak kabul edilen Sagitta bulunur. İkinci dekanatta başlıca yıldızlar olarak Al Tair ve Aquila vardır. Son dekanda ise Dolphin yani Yunus bulunur.

 

Mitoloji

 

Oğlak burcu ile bağlantılı olarak çok efsaneye rastlamak mümkündür. Bunların başında, çirkinliğinden ürkerek kendisini terkeden annesine rağmen, nymphaların peşinde koşmakta üstüne olmayan, keçi kafalı ve ayaklı çoban tanrı Pan gelir. Latin mitolojisinde ise Panın yerini tanrı Faunus tutar.

 

Sembol

 

Oğlak burcunun sembolü, Kaldeliler tarafından Capricornus olarak bilinen kuyruğu balık, kendi keçi bir semboldür.

 

Yaşam

 

Zıt burcu olan Yengeç anneyi, evi ve babanın manipulasyonu temsil ederken, Oğlak babayı, dış dünyayı ve annenin manipulasyonunu temsil eder.

Oğlak, doğal Tepe Noktası ve horoskoptaki en güçlü ev pozisyonudur. Doğum haritasını ikiye bölerek, bireysellikle kollektivitenin birbirinden ayrılmasını ve tekrardan entegre olmasını sağlar.

Yayda toplum içine yeniden doğan ve kollektif yaşantının kurallarını kabul ettiğine inanılan birey, artık Oğlak aşamasında, kendine bu toplum içinde bir statü elde etmeye çalışacaktır. Belki yaşadığı toplumun hiyerarşisi içinde, Yayda öğrendiği kuralları ve yasaları uygulamaya koyarak ileri noktalara doğru ilerlemek için mücadele etmeye başlayacaktır.

Temelinde, Akrepde öldürülen ve Yayda kollektif bir platforma tekrar doğuşu sağlanan egonun dışa vurumu ve kollektif bir şekilde kabul görmesini sağlamak içgüdüsü yatar.

 

 

 Oğlak Burcu Haberleri
  Burca Göre Öpüşme ...
Burçların Favori Rengi ...
Burca Göre Cinsellik ...
Boğaların duru ama değerli hediyeleri sevdiğini...
Yıldız Haritası ...
Terazi Burcunda Doğan Ünlüler KİM ? ?...
Ayın Burcu (Terazi).Bu ay sizi neler bekliyor ? ?...
Astrologlar ZOR ZAMANLARA GİRDİK diyorlar...
 Oğlak Burcu İlgili Reklamlar

 

 

Kader KAZANKAYA
Astroloji Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com