Anasayfa

Astroloji

Balık Burcu      
 

Üye :

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

  KATEGORİLER

 Kova Burcu

Kova takımyıldızının ilk dekanatında Güney Balığı, Pisces Australis, ikinci dekanatta ise sırtındaki dev kanatlarıyla Pegasus vardır. Buradaki başlıca yıldızlar, Markab, Scheat, Enif, Al Genib, Homan, Matardır.

Üçüncü dekanda güzel bir kuğu bulunur. Yaralı olmasına rağmen Samanyolunda daireler çizerek dolaşırken, nebulatik yıldızların tam ortasındadır. Başlıca yıldızları bir haç meydana getirir.

En parlak yıldızları, Deneb, Azel, Fafoge, Sadr, Adige ve Arideddir.

 

Mitoloji

 

Kova burcu Yunan mitolojisinde, ölümlülerin en güzeli olarak kabul edilen, Troyayı kuran Kral Trosun oğlu Ganymedes ile özdeşleştirilir.

Sürülerini otlatan Ganymedesi görüp, güzelliğine vurulan Zeus, kartalı ile Onu kaçırtarak Olympos dağlarına getirir. Çocuğun babasına birçok armağan veren Zeus, Ganymedesi tanrılar sofrasında, şarap sunucusu olarak görevlendirir. Zeus Ganymedes ile geçirdiği gecelerin anısına, Ona Aquarius (Su Taşıyıcısı) adını vererek bir yıldız haline getirir ve ölümsüzlüğe ulaştırır.

 

Sembol

 

Sembol birbirine paralel iki su, elektrik ya da ışık dalgası olarak görülür.

Kova bir Hava burcu olarak, sezgi ve muhakemesel zekanın karışımından meydana gelen bir sevgiyle oluşmuş evrensel insanlık kardeşliğini sembolize eder.

 

Yaşam

 

İlk Hava grubu burç olan İkizler içgüdüsel zekayı temsil ederken, ikinci Hava burcu Terazi bunun ilişkilere yansıyan durumunu, üçüncü Hava burcu Kova ise idealize edilmiş ilişkileri ortaya koyar.

Başka bir deyişle, İkizlerde birey iletişim kurarken karşısındakinin reaksiyonlarına ya da alacağı geribeslemeye karşı kısmen de olsa duyarsızdır.

Kova aşamasına gelindiğinde ise, artık kurulacak iletişim bir ideal haline getirilir. Burada büyük idealler ve amaçlar söz konusudur. Dolayısıyla, bu ideallere ulaşabilmek, amaçları gerçekleştirebilmek için her zaman birden fazla insanın, başka bir deyişle arkadaşların varlığına ihtiyaç vardır.

Bunun yanı sıra, Oğlak aşamasında toplumsal statü ile ilgili kişisel hedeflerine ulaşabildiği ölçüde ulaşan birey, Kovaya geldiğinde, etraftaki insanların da refahını, yaşamını, ihtiyaçlarını genel bir çerçeve içinde düşünmeye başlar. Bu etapta söz konusu olan ilk toplumsal yakın çevre, arkadaşlar ve dostlarla başlamakta, giderek büyüyen halkalar içinde tüm topluma kadar ulaşmaktadır.

 

 

 Kova Burcu Haberleri
  Burca Göre Öpüşme ...
Burçların Favori Rengi ...
Burca Göre Cinsellik ...
Boğaların duru ama değerli hediyeleri sevdiğini...
Yıldız Haritası ...
Terazi Burcunda Doğan Ünlüler KİM ? ?...
Ayın Burcu (Terazi).Bu ay sizi neler bekliyor ? ?...
Astrologlar ZOR ZAMANLARA GİRDİK diyorlar...
 Kova Burcu İlgili Reklamlar

 

 

Kader KAZANKAYA
Astroloji Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com