Anasayfa

Astroloji

Balık Burcu      
 

Üye :

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

  KATEGORİLER

 Balık Burcu

Yönetici Gezegeni: Neptün
Element: Su
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 2, 6
Gün: Cuma
Uğurlu Taşı: Akuamarin
Renk: Turkuaz, Nil Yeşili
Tarot kartı: Ay
Hayvan: Balıklar
Bitki: İncir, Söğüt Ağaçları, Nilüfer, Fulya
Kıymetli Taş: İnci
Kıymetli Maden: Platin

 

 

Balık Takım Yıldızı (Astronomi)

 

Balık takımyıldızının ilk dekanındaki yıldız grubu Band olarak bilinir. İkinci dekan, güçlü bir ifade ile oturarak, bir elinde bir krallık asası tutan, diğer eliyle de Bandı yakalamış olan Cepheustur. Cepheusun sağ omuzundaki yıldız Al Deramin, kuşağındaki Al Phirk, sol dizindeki ise Shepherd yani Çoban Yıldızı yeralır.
Kuzeyde son dekanatta ise kırılmış zincirleriyle, güzel Andromeda bulunur.

 

Mitoloji

 

Balık burcu, aşk ve güzellik tanrıçası, köpüklerden doğan Afrodit ile Erosun karanlık dev, Typhondan korkup, kendilerini Fıratın sularına atarak birer balık haline gelmesi efsanesi ile özdeşleştirilir.

 

Sembol

 

Balık burcu birinin başı kuzeye, diğerinin başı ise güneye yani Güneşin yoluna paralel bakan iki balık tarafından sembolize edilir.

 

Yaşam

 

İlk Su grubu burç Yengeç, kişiliğin yaratılmasına karşı bireyin verdiği karşılıklar ve reaksiyonlarken, ikinci Su burcu olan Akrep, bir ruhun doğumuna fırsat verebilmek için egonun ölümüne izin verir.

Zodyakın son burcu ve Su grubu burçların da sonuncusu olan Balıkda ise her şey bambaşka bir şekilde yaşanır.

Zıt burcu olan Başakda büyük bir detaycılık ve analiz etme özelliği görülürken Balık da her şeyin bir bütün halinde algılanması, subjektif bir düzeyde yaşanması, ve bir çözülme söz konusudur.

Birey bu aşamada artık yaşlanmıştır. Fiziksel vücutla beraber, ruhun da maddeden çözülmesi zamanı gelmiştir. Dolayısıyla, Balık aşamasında bir teslimiyet, dünyevi olaylar ve arzulardan el etek çekmeye hazırlık, kendini inzivaya çekme mümkündür. Bu evrenin büyük rahminden gelen her şeyin geri verilmesini ve oraya dönüşü sembolize eder.

 

 Balık Burcu Haberleri
  Burca Göre Öpüşme ...
Burçların Favori Rengi ...
Burca Göre Cinsellik ...
Boğaların duru ama değerli hediyeleri sevdiğini...
Yıldız Haritası ...
Terazi Burcunda Doğan Ünlüler KİM ? ?...
Ayın Burcu (Terazi).Bu ay sizi neler bekliyor ? ?...
Astrologlar ZOR ZAMANLARA GİRDİK diyorlar...
 Balık Burcu İlgili Reklamlar

 

 

Kader KAZANKAYA
Astroloji Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com