Anasayfa

İş-Ekonomi

 400 ADANALIYA İŞ İMKANI
 

Üye :

 

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

ERDOĞANDAN IMF PROTESTOCULARINA CEVAP!...  >>
 400 ADANALIYA İŞ İMKANI Bookmark and Share  Facecbook'ta Paylaş
400 ADANALIYA İŞ İMKANI


Damla sulama alanında faaliyet gösteren Hint menşeyli Jain Irrigation Systems Türkiyeye 20 milyon dolarlık yatırım yapacak!

Yatırım Tanıtım Ajansından yapılan açıklamaya göre, Adanada sulama sistemleri üretimi ile gıda işleme olmak üzere yapılacak iki tesis yatırımının yaklaşık 400 kişilik istihdam yaratması bekleniyor. Sulama sistemleri üretimi yapılacak tesisin 35 bin metrekare alan üzerine kurulması ve 2009 yılı sonunda faaliyete geçmesi planlanıyor. Gıda işleme tesisinin inşasına ise daha sonra başlanması planlanıyor.  

Piyasa değeri 1.1 milyar doların üzerinde olan Jain, 110 ülkede faaliyet gösteriyor. Yatırım Tanıtım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz, proje üzerinde 15 aydır çalıştıklarını belirtirken, tarım sektörüne ilginin arttığını belirtti. Özellikle Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden yatırımcılar Türkiyede tarıma yatırımla ilgilendiklerini açıklamışlardı. Son olarak Suudi Arabistanlı Agroinvest, 533.3 milyon dolar sermayeli bir şirket kurarak 2010dan itibaren Türkiye ve Ganada tarım projelerine yatırım yapmakla ilgilendiğini açıklamıştı.


Haber Tarihi : 9-10-2009
Haber :
Bu Haber 1677 kişi tarafından okunmuştur. 
 
"400 ADANALIYA İŞ İMKANI" Habere Ait Video
 
 
 
"400 ADANALIYA İŞ İMKANI" Haberin Yorumları
 
Nick : Misafir
Yorum : İş kapıları açılsın bence artık AKP hükümeti geldiğinde beri işssizlik diz boyu
 

İş-Ekonomi Kategorisindeki Diğer Haberler
 
 - ERDOĞANDAN IMF PROTESTOCULARINA CEVAP! >>
 - DOĞAN CEZASI AB RAPORUNA GİRDİ >>
 - 400 ADANALIYA İŞ İMKANI >>
 - IMF UYUTTU! >>
 - 9 Liraya Tüm Aile Giyinecek >>
 
"400 ADANALIYA İŞ İMKANI" Haberin Anketi
 

Çok İyi İyi Orta Kararsızım

 
 
 

Copyright by Pembe siyah .com