Anasayfa

Sağ Duyu

 Tartışmalı mahyaların sorumlusu Vakıflar
 

Üye :

 

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

Hafız Mehmet Taktak vefat etti ...  >>
 Tartışmalı mahyaların sorumlusu Vakıflar Bookmark and Share  Facecbook'ta Paylaş
Tartışmalı mahyaların sorumlusu Vakıflar


Tepkiler üzerine mahyaların ışıkları ikinci gün söndürüldü. Kurumlar topu birbirine atarken, Sorumlu kim? sorusu bütün gün cevap aradı. Tartışmaya Diyanet İşleri Başkanlığı noktayı koydu: Mahyaların içeriği, İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından İstanbul Müftülüğü ile görüşülmeden belirlenip ve bilgi verilmeden Sultanahmet, Süleymaniye, Eminönü Yeni, Eyüpsultan ve Üsküdar Cedid Valide Camii minarelerine asıldı.

 

 

İstanbul da tarihî camilere önceki akşam Ne mutlu Türk üm diyene, Önce vatan, Ordumuza şükran borçluyuz mahyaları asıldı. Kurtuluş günü vesilesiyle asılan yazılardaki ideolojik mesajlar, halkı rahatsız etti. Mahyalar, tepkiler üzerine kaldırıldı. Ancak tartışmalara yol açan yazıların sorumluluğunu kimse üstlenmedi. Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Camilerin Bakım, Onarım, Temizlik ve Çevre Tanzimi Yönetmeliği ne göre, tarihi camilere mahya kurdurmak görevinin Vakıflar Genel Müdürlüğü ne ait olduğuna işaret edilerek şöyle denildi: Mahyaların içeriği, İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından İstanbul Müftülüğü müzle görüşülmeden belirlenmiş ve bilgi verilmeden Sultanahmet, Süleymaniye, Eminönü Yeni, Eyüpsultan ve Üsküdar Cedid Valide Camii minarelerine asılmıştır.

 

Edinilen bilgiye göre kurtuluş programıyla ilgili koordinasyonu yürütmek için valilik bünyesinde oluşturulan komisyon, Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü ne kentin belli başlı camilerine günün anlam ve önemini anlatır mahiyette mahya asılması talimatı verdi. Bunu üzerine Vakıflar Bölge Müdürlüğü, 5 tarihi camiye 5 ayrı mahya içeriği belirledi. Bu göre Sultanahmet Camii ne Ordumuza şükran borçluyuz, Süleymaniye ye Ne mutlu Türk üm diyene, Eminönü Yeni Cami ye Milli birlik esastır Eyüpsultan Camii ne Önce vatan mahyaları asıldı.


Haber Tarihi : 8-10-2009
Haber :
Bu Haber 1675 kişi tarafından okunmuştur. 
 
"Tartışmalı mahyaların sorumlusu Vakıflar " Habere Ait Video
 
 
 
"Tartışmalı mahyaların sorumlusu Vakıflar " Haberin Yorumları
 
 

Sağ Duyu Kategorisindeki Diğer Haberler
 
 - Hafız Mehmet Taktak vefat etti >>
 - Çarşaf ve peçe yasaklansın dediler >>
 - 4. Din Şurası Pazartesi günü toplanıyor >>
 - Camiler işportacılardan arındırılamıyor >>
 - Kutsal topraklarda HacKart la ucuza konuşulacak >>
 - 80 kiloluk Kuran ı Kerim en iyi delil >>
 - Başörtülü diye muayene etmedi >>
 - Tartışmalı mahyaların sorumlusu Vakıflar >>
 - Anayasa Mahkemesi, Kur an kursları ile ilgili kararını açıkladı >>
 - Orta Asya nın en büyük camisi yapılıyor >>
 
"Tartışmalı mahyaların sorumlusu Vakıflar " Haberin Anketi
 

Çok İyi İyi Orta Kararsızım

 
 
 

Gözde TUNCA
Sağ Duyu Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com