Anasayfa

Sağ Duyu

 Başörtülü diye muayene etmedi
 

Üye :

 

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

Hafız Mehmet Taktak vefat etti ...  >>
 Başörtülü diye muayene etmedi Bookmark and Share  Facecbook'ta Paylaş
Başörtülü diye muayene etmedi


Fatma Arduç, şiddetli mide ağrısı üzerine eşi Hamit Arduç (74) ve yeğeni Sara Arduç un yardımıyla Alanönü Aile Sağlık Merkezi ne gitti. Sırası gelince muayene için Dr. Gülsen Y. nin odasına girdi. İddiaya göre, doktor, daha karnesine bakmadan başı kapalı olan Arduç a, Siz niye kapalısınız? diye sordu. İnancı gereği böyle giyindiği cevabını veren Arduç, Muayene için yüzümü açmam gerekiyorsa açayım dedi. Bunun üzerine Dr. Y. yaşlı kadına bu şekilde bakamayacağını ve gidip nüfus kağıdını getirmesini istedi.

Ağrılar içindeki hasta, doktorun isteği üzerine evine giderek nüfus cüzdanını getirdi. Dr. Gülsen Y., bu kez sağlık karnesi ile nüfus cüzdanındaki resimlerin birbirine benzemediğini söyleyerek, ben sizi şu an muayene edemem. Gidin, nüfus kağıdınız ile sağlık karnenizdeki fotoğrafları değiştirin, öyle gelin dedi. Olay üzerine Arduç, 2 kilometre uzaklıktaki devlet hastanesine giderek hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadan muayenesini oldu.

Yaşananlar karşısında şaşkına dönen Hamit Arduç, eşini muayene etmeyen Dr. Y. hakkında Sağlık Bakanlığı ile Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ne şikâyette bulundu. Hamit Arduç, Bu insanlar doktor olurken herkesi muayene edeceklerine dair hipokrat yemini ediyor. Ama gelin görün ki, şimdi nasıl bir durumla karşı karşıyayız? Yaşadıklarımıza inanmak istemiyoruz; fakat gerçekten yaşadık. Çok üzüldüm  diye konuştu. Eşine ve yeğenine hakaret edildiğini söyleyen Arduç, tepkisini şu sözlerle dile getirdi: En önemlisi eşimi tedaviden yoksun bırakmıştır. Herkes istediğini giyer. Birbirimize saygılı olmalıyız. İnsanlar, giyim ve inancından dolayı böyle bir duruma maruz bırakılamaz.

Yaşananların çok zoruna gittiğini, üzüntüsünden ağladığını anlatan Fatma Arduç ise daha önce Dr. Y.ye birkaç kez muayene olduğunu; ama böyle bir durumla karşılaşmadığını dile getirdi. Yaşlı kadın, doktordan şikayetçi olduğunu ve bundan sonra başkalarının da aynı sıkıntıyı yaşamamasını istediğini dile getirdi.

Dr . Gülsen Y. ise Arduç ailesinin iddialarını kabul etmezken, hastalar arasında ayırım yapmadığını dile getirdi. Ortada bir yanlış anlama olmalı diyen doktor, Bu konuda çok fazla da konuşmak istemiyorum. Ailenin benimle ilgili şikayeti olursa istendiği takdirde buna gerekli cevabı veririm. Anlatılanlar doğru değil diye konuştu.


Haber Tarihi : 8-10-2009
Haber :
Bu Haber 1681 kişi tarafından okunmuştur. 
 
"Başörtülü diye muayene etmedi" Habere Ait Video
 
 
 
"Başörtülü diye muayene etmedi" Haberin Yorumları
 
 

Sağ Duyu Kategorisindeki Diğer Haberler
 
 - Hafız Mehmet Taktak vefat etti >>
 - Çarşaf ve peçe yasaklansın dediler >>
 - 4. Din Şurası Pazartesi günü toplanıyor >>
 - Camiler işportacılardan arındırılamıyor >>
 - Kutsal topraklarda HacKart la ucuza konuşulacak >>
 - 80 kiloluk Kuran ı Kerim en iyi delil >>
 - Başörtülü diye muayene etmedi >>
 - Tartışmalı mahyaların sorumlusu Vakıflar >>
 - Anayasa Mahkemesi, Kur an kursları ile ilgili kararını açıkladı >>
 - Orta Asya nın en büyük camisi yapılıyor >>
 
"Başörtülü diye muayene etmedi" Haberin Anketi
 

Çok İyi İyi Orta Kararsızım

 
 
 

Gözde TUNCA
Sağ Duyu Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com