Anasayfa

Sinema - Tiyatro

 Şehir Tiyatrosu 95 Yaşında
 

Üye :

 

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

"Mustafa", TV de ilkkez...  >>
 Şehir Tiyatrosu 95 Yaşında Bookmark and Share  Facecbook'ta Paylaş
Şehir Tiyatrosu 95 Yaşında


Şehir Tiyatroları, sergilediği klasik oyunlarla ve yetiştirdiği tiyatro sanatçılarıyla, İstanbul un kültür mirasına zenginlik katmaya 95 yıldır devam ediyor. Ayrıca düzenlediği etkinlik ve festivallerle de önemli bir misyon üstleniyor. Bu etkinlere örnek olarak, yazarlar, şairler ve tiyatro oyuncularının soruları yanıtladığı ücretsiz paneller ve "Uluslararası İstanbul Mekân-Tiyatro Festivali" gibi festivalleri örnek gösterebiliriz.

Oyunlara ev sahipliği yapan sahneler

Bugün, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Gaziosmanpaşa Sahnesi, Fatih Reşat Nuri Sahnesi, Ümraniye Muhassipzade Celal Sahnesi, Harbiye Cep Tiyatrosu, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi, Kağıthane Sadabad Sahnesi, Ümraniye Sahnesi ve Açık Hava Sahnesi nde oyunlar sergileniyor.

 

Ve burada yetişenlerden bazıları…

İstanbul Şehir Tiyatroları ndan yetişen tiyatro oyuncuları, Türk Tiyatrosu ve Türk Sinemasının da önemli isimleri arasında yer aldı. Bu isimlerden bazıları: Muhsin Ertuğrul, Emin Beliğ Belli, Bedia Muvahhit, Vasfi Rıza Zobu, Hazım Körmükçü, Halide Pişkin, Cahide Sonku, Suavi Tedü, Şaziye Moral, Behzat Butak, Talat Artemel, Kemal Gürmen, Avni Dilligil, Toron Karacaoğlu, Ayla Algan, Erol Keskin, Çetin İpekkaya, Beklan Algan, Can Başak, Nergis Çorakçı, Can Doğan.

 

Ekim ayı programı

Ekim ayında sahnecelek oyunlar: Bekleme Salonu, Bozuk Düzen, Çıkmaz Sokak, Gizli Oturum, Hizmetçiler, Kafes, Mecbur Adam(Deli Dumrul), Tarla Kuşuydu Juliet(Müzikli oyun)(How Now Juliet müzikli komedi), Balıkesir Muhasebecisi, Coriolanus, Deri Ceket, İnek, Kabare(Müzikli oyun), Lüküs Hayat(Müzikli oyun), Maskeliler, Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye, Onlar Ermiş Muradına ve Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz(Müzikli oyun).

 

 

 


Haber Tarihi : 9-10-2009
Haber :
Bu Haber 1663 kişi tarafından okunmuştur. 
 
"Şehir Tiyatrosu 95 Yaşında" Habere Ait Video
 
 
 
"Şehir Tiyatrosu 95 Yaşında" Haberin Yorumları
 
 

Sinema - Tiyatro Kategorisindeki Diğer Haberler
 
 - "Mustafa", TV de ilkkez >>
 - Bir "Nefes"te izleyeceksiniz >>
 - Altın Portakal Film Festivali nin 46.sı düzenlendi >>
 - Filmekimi nin 8.düzenleniyor >>
 - Tarık Akana coplu, biber gazlı saldırı >>
 - Münir Özkul yoğun bakımda >>
 - Halit Refiğ hayatını kaybetti   >>
 - Cadde Hikayeleri >>
 - Şehir Tiyatrosu 95 Yaşında >>
 - Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemaseverlerle Buluşuyor >>
 
"Şehir Tiyatrosu 95 Yaşında" Haberin Anketi
 

Çok İyi İyi Orta Kararsızım

 
 
 

Sena TOPÇU
Sinema - Tiyatro Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com