Anasayfa

Aşk

 AŞKIN BÜNYEYE ZARARLARI
 

Üye :

 

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

VARSIN AŞKIN GÖZÜ KÖR OLSUN...  >>
 AŞKIN BÜNYEYE ZARARLARI Bookmark and Share  Facecbook'ta Paylaş
AŞKIN BÜNYEYE ZARARLARI


Aşk tartışmasız dünyanın en güzel hissi. Ancak duygusal iniş çıkışlar, kalp ritm bozuklukları, stres ve grip gibi hastalıklara neden olabiliyor.

İngiliz bilim adamları  aşk acısı nın bir  efsane olmadığını, aşkın insanlardaki duygusal iniş çıkışların sağlığı ciddi anlamda tehdit edebileceğini kanıtladı.

Duygusal dalgalanmaların insan vücudu üzerindeki etkisini inceleyen İngiltere deki Imperial College uzmanları, aşk acısı çeken kişilerin vücutlarında adrenalin oranının yüksek olmasının kalp rahatsızlıklarına neden olabileceğini belirtildi. Uzmanlar bu kişilerin  gözbebeklerinin daha büyük olduğunu, avuçlarının terlediğini ve kalp atışlarının normalden daha hızlı olduğunu  açıkladı.

BAĞIRSAK SİSTEMİ BİLE ZAYIFLIYOR.

Aşkın yol açtığı bu değişimlerin, stres kaynaklı rahatsızlıklar ve grip semptomlarının görülmesine yol açabileceği belirtildi. Benzer belirtilerin yüksek stres altında çalışan kişilerde de gözlendiğine dikkat çeken uzmanlar, mutsuz bir ilişki yaşayan ve sevgilisinden ya da eşinden ayrılan kişilerin bağışıklık sisteminin zayıfladığını belirttiler. Uzmanlar, eşlerinin ölmesi durumunda büyük bir duygusal sarsıntı geçiren kişilerin, eşlerini kaybettikten sonraki ilk altı ay içinde ölüm risklerinin yüzde 50 arttığını kaydettiler.

 


Haber Tarihi : 6-10-2009
Haber :
Bu Haber 1677 kişi tarafından okunmuştur. 
 
"AŞKIN BÜNYEYE ZARARLARI" Habere Ait Video
 
 
 
"AŞKIN BÜNYEYE ZARARLARI" Haberin Yorumları
 
 

Aşk Kategorisindeki Diğer Haberler
 
 - VARSIN AŞKIN GÖZÜ KÖR OLSUN >>
 - AŞK ACISI VE ERKEKLER... >>
 - BİTTİ! >>
 - EY AŞK ! >>
 - SENİ SEVMEKTEN VAZGEÇMEDİM! >>
 - AŞK YAŞAMAK İÇİN Mİ? ÖLMEK İÇİN Mİ? >>
 - KİTAPLARDA AŞK >>
 - AŞKIN BÜNYEYE ZARARLARI >>
 - ÇOCUK KALBİYLE AŞK >>
 - AŞKIN YAŞI YOK...; >>
 
"AŞKIN BÜNYEYE ZARARLARI" Haberin Anketi
 

Çok İyi İyi Orta Kararsızım

 
 
 

Aysun Geçit
Aşk Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com