Anasayfa

Aşk

 EY AŞK !
 

Üye :

 

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

VARSIN AŞKIN GÖZÜ KÖR OLSUN...  >>
 EY AŞK ! Bookmark and Share  Facecbook'ta Paylaş
EY AŞK !


Ey Aşk !

 

Sen aşksın...Sen hem hayal, hem gerçeksin.Hem ırak, hem yakınsın. Bazan güneş kadar yakıcı ,bazan su gibi serinsin.Bizi yücelten büyütensin.Sen ateşsin...Sen her şeyi arıtır,temizlersin. Sen eskisin ey aşk. Çok eskisin. Eskicilerin alıp satamadığı kadar yeni, insanlık tarihi kadar eskisin.Her yerde ,her yürekte farklı bir elbiseyle çıkıyorsun karşımıza. Ama hep aynısın. Senin adını kim koymuş bilmiyorum. Ama her yerde hazır bekliyorsun.

 

En güzel şarkılar senin için söyleniyor ey aşk...Senin için geliyor bahar..Nisan yağmurları senin için yağıyor şemsiye şemsiye...Nevruz çiçeği senin için el verdi çiğdeme.Aşıklar senin için baharı bekliyor.Yaseminler,ıtırlar , yaban gülleri senin için desteleniyor...Çünkü sen bize ta ötelerden bir armağan olan aşksın.Sen güzelsin, sen Tanrı özüsün. Seninle yıkanmayan gönüller paslı,seninle tanışan yürekler yaslı ey aşk. Tüm cefana rağmen seni gönüllerin efendisi bildik ey aşk. Bin türlü yüzünü bin türlü sevdik.

Sen aşksın...

Anlamını bilemeyip önümüze kattığımız... Ama çok ucuzladın artık Kurşini  binaların kasveti altında görünmez oldun .Ne Mecnun u kaldı dünyanın ne de Leylası. Öksüz kaldın...Yetim kaldın...Saltanatın bitti.Sen aşksın ya tüm dünya sana kurulu sanırdım.Oysa ayarlar bozulmuş. İbre yalan yanlış işliyor.Yalancılıktan açılan kapılarda kalıyorsun. Görünmez bir cadı, olmadık büyüsüyle seni kolluyor.

Sil gözünün yaşlarını ey aşk, sil ki, onların isimleri ayrık otlarına konulacak, seninki de benimki de aşığınki de güllerin kokusunda her daim koklanacak!

Demek artık gidiyorsun. İnsanlara veda etmeden sessizce...

Biz insanları, hayatın kalbine çeken güç sendin. Dağları deldiren sen, çölleri geçiren sen,dağları ovaları aşıran yine sendin.Rabbimizin ruhumuza üfürdüğü musikiydin. Ruhumuz seninle buluyordu ahengini. Bilemedik. Anlayamadık. Bizi affet ey aşk bizi affet...


Haber Tarihi : 10-10-2009
Haber :
Bu Haber 1677 kişi tarafından okunmuştur. 
 
"EY AŞK !" Habere Ait Video
 
 
 
"EY AŞK !" Haberin Yorumları
 
Nick : Hülya
Yorum : Aşk artık dağları deldirip okyanuslar aştıracak kadar zor değil.herkesin elinin altında, sıkılınca da elinin tersinde.Alınıp satıldıkça da değer kaybediyor.Ey Aşk! seni biz böyle yaptık.Senin bir suçun yok!!!
 

Aşk Kategorisindeki Diğer Haberler
 
 - VARSIN AŞKIN GÖZÜ KÖR OLSUN >>
 - AŞK ACISI VE ERKEKLER... >>
 - BİTTİ! >>
 - EY AŞK ! >>
 - SENİ SEVMEKTEN VAZGEÇMEDİM! >>
 - AŞK YAŞAMAK İÇİN Mİ? ÖLMEK İÇİN Mİ? >>
 - KİTAPLARDA AŞK >>
 - AŞKIN BÜNYEYE ZARARLARI >>
 - ÇOCUK KALBİYLE AŞK >>
 - AŞKIN YAŞI YOK...; >>
 
"EY AŞK !" Haberin Anketi
 

Çok İyi İyi Orta Kararsızım

 
 
 

Aysun Geçit
Aşk Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com