Anasayfa

Sinema - Tiyatro

 Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemaseverlerle Buluşuyor
 

Üye :

 

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

"Mustafa", TV de ilkkez...  >>
 Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemaseverlerle Buluşuyor Bookmark and Share  Facecbook'ta Paylaş
Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemaseverlerle Buluşuyor


 
UZAK İHTİMAL
Mahmut Fazıl Coşkun un yönettiği ve Nadir Sarıbacak, Görkem Yeltan, Ersan Uysal ile Burçin Şenkal ın oynadığı Uzak İhtimal/ Wrong Rosary gösterime girdi.

Filmde, müezzinlik yapan Musa, İstanbul Galata da bir camiye atanır ve caminin lojman olarak kullandığı daireye yerleşir. Yanı başındaki dairede rahibe Anna ve onun bakımıyla ilgilenen Clara yaşamaktadır. Kiliseyle evi arasında daracık bir hayata sıkışmış Clara ile İstanbul da yeni bir hayata başlayan Musa nın karşılaşması ilginç ve sıcak bir duygunun ortaya çıkmasına neden olur.

MAZİ YARASI
Kısa bir süre önce yaşamını yitiren yönetmen Ersin Pertanın yönettiği ve Nilüfer Açıkalın, Erkan Taşdöğen, Algı Eke Saatçi ile Alp Tuğhan Taşın oynadığı Mazi Yarası, bu hafta gösterime giren bir diğer yerli yapım.

Filmde Samiye ve oğlu İsmail, Anadolu da bir kasabada 240 dönüm arazi satın alırlar. Bu haber belediye başkanı Refikin kulağına gelir. Herkes meraklanır. Samiye çok büyük bir holdingin sahibidir ve Refik onu geçmişten tanımaktadır.

AKAMA
İlk kez Venedik Film Festivali nde seyirci karşısına çıkan Panikos Chrissanthou nun yönettiği Kıbrıs Rum Kesimi, Türkiye, Macaristan, Yunanistan ortak yapımı Akamas da gösterime girdi.

Christopher Greco, Agni Scott, Michalis Terlikkas ile Thodoris Michailides in oynadığı filmde Türk kahramanı Ömer ile Rum kızı Rhodou nun aşkını anlatıyor. Film, doğal güzelliğiyle ünlü bir yarımadanın sembolik fonunda, yurtlarının huzurlu döneminde birbirlerine bağlanan fakat daha sonra arkadaşları olmaksızın bir çeşit sürgünde yaşamaya zorlanan iki insanın öyküsü üzerinden Kıbrıs Adasının siyasi sürecine ışık tutuyor.

APTALLIK ÇAĞI
Franny Armstrong un yönettiği ve Pete Postlethwaite in sunduğu belgesel film Aptallık Çağı/The Age of Stupid de bu hafta gösterime giren diğer yapımlar arasında yer alıyor.

Bugüne dek iklim değişikliği üzerine bireysel desteklerle yapılmış en etkili bağımsız yapım olarak tanımlanan film, acil önlem alınmazsa iklim değişikliğinin yaratabileceği felaketlere dikkat çekiliyor ve gelecek nesillerin bu çağı nasıl adlandıracağını sorguluyor.

ZAMAN YOLCUSUNUN KARISI
Robert Schwentke nin yönettiği ve Rachel McAdams, Eric Bana, Arliss Howard ile Ron Livingston un oynadığı Zaman Yolcusunun Karısı/ Time Travellers Wife seyirciyle buluşuyor.

Audrey Niffenegger in 2003 tarihli aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan film, Henry ile kaderlerinde birlikte olmalarının yazıldığına inanan Clare in sıra dışı aşk öyküsünü konu alıyor. Henry genetik bir nedenle zaman içinde ileriye ve geriye doğru, kendi kontrolü dışında gidip gelen bir zaman yolcusudur ve Clare bu yolculukların onları ne zaman ayıracağını bilmese de tek aşkı olan Henry ile bir hayat kurabilmek için uğraşmaktan vazgeçmez.

AŞKIN 500 GÜNÜ
Marc Webb in yönettiği ve Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel, Geoffrey Arend ile Clark Gregg in oynadığı Aşkın (500) Günü/ (500) Days of Summer gösterime giren bir diğer film.

Film aşkın gerçek olduğuna inanmayan Summer ve ona aşık olan Tom un hikayesini anlatıyor.


Kaynak: ntvmsnbc


Haber Tarihi : 9-10-2009
Haber :
Bu Haber 1661 kişi tarafından okunmuştur. 
 
"Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemaseverlerle Buluşuyor" Habere Ait Video
 
 
 
"Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemaseverlerle Buluşuyor" Haberin Yorumları
 
 

Sinema - Tiyatro Kategorisindeki Diğer Haberler
 
 - "Mustafa", TV de ilkkez >>
 - Bir "Nefes"te izleyeceksiniz >>
 - Altın Portakal Film Festivali nin 46.sı düzenlendi >>
 - Filmekimi nin 8.düzenleniyor >>
 - Tarık Akana coplu, biber gazlı saldırı >>
 - Münir Özkul yoğun bakımda >>
 - Halit Refiğ hayatını kaybetti   >>
 - Cadde Hikayeleri >>
 - Şehir Tiyatrosu 95 Yaşında >>
 - Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemaseverlerle Buluşuyor >>
 
"Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemaseverlerle Buluşuyor" Haberin Anketi
 

Çok İyi İyi Orta Kararsızım

 
 
 

Sena TOPÇU
Sinema - Tiyatro Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com