Anasayfa

Sinema - Tiyatro

 Altın Portakal Film Festivali nin 46.sı düzenlendi
 

Üye :

 

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

"Mustafa", TV de ilkkez...  >>
 Altın Portakal Film Festivali nin 46.sı düzenlendi Bookmark and Share  Facecbook'ta Paylaş
Altın Portakal Film Festivali nin 46.sı düzenlendi


 Cumhuriyet Meydanındaki çelenk koyma törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Altın Portakal Jüri başkanı Erden Kıral ve jirü üyeleri İzzet Günay ile Mustafa Altıoklar katıldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından Büyükşehir çelengini Mustafa Akaydın Atatürk anıtına koydu. Sinema Oyuncuları Derneğinin (SODER) çelengini İzzet Günay, Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneğinin (ÇASOD) çelengini ise Mustafa Altıoklar koydu.

Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Prof. Dr. Mustafa Akaydın, gazetecilerin festivale gösterdiği ilgiden memnun olduğunu diye getirdi.

Festivalin başlamasından duyduğu mutluluğu dile getiren Akaydın, "Festivalin ilk günü oldukça heyecanlıyım aynı zamanda da mutluyum. Umuyorum Antalyada oldukça değişik bir Altın Portakal yaşatacağız. Sanatçılarımız dün itibarıyla gelmeye başladılar. Elbette ki böyle festivaller son derece kritik önem taşırlar. Çünkü bence bu ulusal boyutta Türkiyenin en önemli organizasyonu ve sanat adına da en uzun süreli organizasyonudur." dedi.

Festivallerde sıkıntıların zaman zaman yaşanabileceğini bunları da göğüsleyebileceğini söyleyen Mustafa Akaydın, "Eğer sanat ile birlikte yaşıyorsanız. Organizasyonlarda kritik oluşumlar olduğu için ufak tefek kusurlarımız yanlışlarımız olacaktır. Bu yanlışlarda eleştirilecektir. Biz bunları da göğüslemeye hazırız. Ama zannediyorum değişik temalarla dolu Antalya halkını sevdirecek, sanatçılarımızı onurlandıracak bir hafta geçireceğiz." diye konuştu.

ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ İÇİN ÜNLÜLER ANTALYAYA AKIN ETTİ

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivaline davetli sinema sanatçıları bugün başlayacak olan festivale katılmak için Antalyaya geliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV)ın organize ettiği 10 - 17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivale katılacak ünlüler Antalya Havalimanında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde jüri üyeliği yapacak olan Nurgül Yeşilçay, eşi Cem Özer ile Antalyaya geldi. Yeşilçay, "16 film izleyeceğiz. Güzel olacağını düşünüyorum. Türk sineması hakkında fikir edinmiş olacağız. Bu yıl hangi konular işlenmiş, bakalım ne oluyor göreceğiz. Benim için iyi olacak." dedi.

Türk sinema tarihinin unutulmaz ismi Halit Akçatepe, festivale 50 sene daha geleceği esprisi yaptı. Akçatepe, "Altın Portakal bence çok kıymetli bir olaydır. Çünkü kaç senedir yapılan bir organizasyondur. Bu kadar uzun süren bir iş demek ki güzel bir iştir. Bu festivali ayarlayanlara da Antalya Belediyesine de teşekkür etmek lazım. Ne güzel bu günlere kadar getirdiler. İnşallah daha ilerilere de götürecekler. Çünkü Türk sinemasının oyuncuları bu işe değer veriyor. Oyuncular değer verdikçe bu iş yükselir gider." diye konuştu.

Öte yandan Yavuz Bingöl, Ekrem Bora, Nefise Karatay, Yetkin Dikiciler, Cihat Tamer ve birçok ünlü sinema sanatçısı bu gün başlayan festivale katılmak için havayolu ile Antalyaya geldi.


Haber Tarihi : 12-10-2009
Haber :
Bu Haber 1682 kişi tarafından okunmuştur. 
 
"Altın Portakal Film Festivali nin 46.sı düzenlendi" Habere Ait Video
 
 
 
"Altın Portakal Film Festivali nin 46.sı düzenlendi" Haberin Yorumları
 
 

Sinema - Tiyatro Kategorisindeki Diğer Haberler
 
 - "Mustafa", TV de ilkkez >>
 - Bir "Nefes"te izleyeceksiniz >>
 - Altın Portakal Film Festivali nin 46.sı düzenlendi >>
 - Filmekimi nin 8.düzenleniyor >>
 - Tarık Akana coplu, biber gazlı saldırı >>
 - Münir Özkul yoğun bakımda >>
 - Halit Refiğ hayatını kaybetti   >>
 - Cadde Hikayeleri >>
 - Şehir Tiyatrosu 95 Yaşında >>
 - Bu Hafta 6 Yeni Film Sinemaseverlerle Buluşuyor >>
 
"Altın Portakal Film Festivali nin 46.sı düzenlendi" Haberin Anketi
 

Çok İyi İyi Orta Kararsızım

 
 
 

Sena TOPÇU
Sinema - Tiyatro Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com