Anasayfa

Evlilik

Gelinlik      
 

Üye :

Haber    Magazin    Evlilik    Güzellik    Sağlık    Anne-Bebek    Moda    Aşk    Erkek    Otomobil    Spor    İş-Ekonomi   

Tatil - Turizm    Türkiyem    Teknoloji    Eğlence    Astroloji    Sinema - Tiyatro    Sağ Duyu    Foto Galeri    İş-Ekonomi   

  KATEGORİLER

 Gelinlik

GELİNLİK  SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ

Gelin adaylarını  gelin yapan en önemli konudur. Düğünün diğer alışveriş konularından daha çok önem verilen gelinlik  seçiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

Tüm  kızlar hayatlarının bu en güzel gününde rüya gibi bir gelinlik içinde  prensesleri andırmayı hayal eder. Ancak,çocukluğunuzdan beri hayallerinizi süsleyen ya da vitrinlerde gördüğünüz, dergilerde beğendiğiniz bir gelinliği yalnızca istemek yeterli değil. Önemli olan size yakışan bir modelin ve tarzın belirlenmesi. Ayrıca seçtiğiniz modelin düğün görünümüyle ve diğer tüm detaylarla uyumlu olması da gerekiyor. Bir kır düğünü yapıyorsanız ağır  süslü bir gelinlik  nasıl abartılı olursa, bir düğün salonunda vereceğiniz ihtişamlı bir davette de üzeri güllerle süslü bir gelinlik yadırganır.

Alıştığımız beyaz gelinlikler yerlerini kırık beyaz, kemik rengi, pembe gibi pastel renklere bırakabiliyor. Elişi küçük motifler ve zarif işlemeler daha düz kumaşlarla hazırlanan gelinliklere zarif bir renk kazandırırken,  desenli kumaşlar da sade çizgilerdeki modellerde tercih ediliyor. Gelinliklerin vazgeçilmezi olan duvaklar da günümüzde yerlerini taç, çiçek veya aksesuarlara bırakıyor. Duvakların boyu ve modelleri ise hem gelinliğe hem de ne kadar süreyle kullanılacaklarına bağlı olarak kararlaştırılmalıdır. nostaljik bir duvağın kullanımı çok daha kolay olabilir.

 Gelinlik Haberleri
  Evlilik Aşkı Öldürürmü...
130 bin TL ye altın gelinlik...
 Gelinlik İlgili Reklamlar

 

 
 

Onur GÜNAL
Evlilik Köşesi Editörü

Copyright by Pembe siyah .com